Doprava a platba

Doprava:

Dopravce GLS                              48 Kč
Dopravce PPL                              99 Kč

Platba:

Bankovním převodem                 0 Kč
Na dobírku                                   29 Kč

Pokud zvolíte platbu dobírkou, bude částka za dobírku přičtena k ceně dopravy.

V případě platby bankovním převodem Vám budou zaslány platební údaje, včetně Variabilního symbolu. Objednávka bude expedována po připsání platby na náš účet.

Zboží odesíláme zpravidla druhý den po přijetí objednávky, případně od obdržení platby na účet.

Popis služeb:

GLS:

GLS jako poskytovatel doručovacích služeb dodává balíky v pracovních dnech od pondělí do pátku – v České Republice obvykle do 24 hodin.
V případě balíku na dobírku, je jeho předání podmíněno úhradou doběrečného ze strany příjemce přímo kurýrovi GLS. Úhrada probíhá v hotovosti.
Balík je Vám dodán osobně dopravcem.
Vy pak svým podpisem potvrdíte, že doručení balíku proběhlo úspěšně a že jste balík převzali. Balík za Vás může převzít i jiný člen Vaší domácnosti.

Alternativní doručení (jestliže nikdo není doma)
GLS se zeptá Vašich sousedů, jestli pro Vás balík mohou převzít. Jestliže žádný ze sousedů Váš balík převzít nemůže, GLS ho vrátí zpět do regionálního depa a v dalších pracovních dnech provede druhý a poté třetí pokus o doručení.

Poštovní schránka (oznámení o zásilce)
Jestliže balík nelze doručit na uvedenou doručovací adresu, doručující řidič Vám zanechá oznámení o zásilce. To obsahuje důležité informace, jako je jméno souseda nebo telefonní číslo GLS.

Druhý a třetí pokus o doručení ….. další informace o doručování najdete ZDE

 

PPL:
Po odeslání zásilky obdržíte ze strany PPL informativní e-mail s možností změny dispozic doručení prostřednictvím www.pplbalik.cz. V den doručení bude na vámi uvedené telefonní číslo prostřednictvím SMS zaslána informace s orientačním časem doručení v rozmezí dvou hodin (např. 13-15:00). Doručení zásilek probíhá standardně následující den od pondělí do soboty od 8:00 do 18:00. Cestu zásilky je možné sledovat na internetu na webové stránce www.ppl.cz (v levém horním rohu Sledování zásilky).

Večerní doručení
V případě zájmu si můžete zvolit Večerní doručení, které probíhá mezi 17. a 21. hodinou – seznam lokalit pro Večerní doručení naleznete zde.

Platba platební kartou:
Příjemce se může při převzetí zásilky rozhodnout, zda doběrečné zaplatí hotově nebo platební kartou.
Všichni řidiči jsou vybaveni mobilním platebním terminálem a tiskárnou. O způsobu zaplacení se svobodně rozhodnete až v momentě převzetí zásilky.